Festyn Odpustowy

 

W niedzielę, 10 września 2017 roku w Świetlicy Wiejskiej w Łagodzinie zorganizowano Festyn Odpustowy. Po uroczystej Mszy św. odprawionej w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wlkp. przy ul. Osadniczej, przybyli zaproszeni Goście: Ksiądz Wikariusz Dawid Pietras z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Deszcznie, Ksiądz Proboszcz Jan Kozłowski z Parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Ulimiu oraz Organista, Pan Karol Banasiak. Licznie przybyli mieszkańcy Łagodzina, Gorzowa-Zieleńca, Karnina i Ulimia.

Atrakcji było co niemiara. Panie z Rady Kościelnej zadbały o domowe wypieki i zorganizowały kiermasz ciast. Pani Elżbieta Surowiec przyrządziła smaczną zupę pomidorową ze świeżych pomidorów. Pani Teresa Kwiatkowska ugotowała pyszny kompot. Były też pieczone kurczaki, grillowane kiełbaski, gotowana kukurydza. Ciekawym pomysłem okazał się kiermasz książki przygotowany przez Panią Monikę Biskup i Wiolettę Prylińską.

Nie zabrakło też atrakcji dla milusińskich. Dla nich przygotowano różne konkursy, gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wśród dziesięciu konkurencji sprawnościowych dużą radością były m. in.: zabawa z chustą animacyjną, z bańkami mydlanymi na sznurku, konkurs smaków, konkurs rysowania kredą na kostce betonowej. Obrazy uwiecznione na fotografii będą do wglądu w Kronice Łagodzina. Za uczestnictwo w zabawie, wszystkie dzieci otrzymały słodkie nagrody.

„Gwoździem programu” była Loteria Fantowa. Wszystkie losy (130 szt.) sprzedano i wszystkie były wygrane. Dochód z festynu zasili fundusz kościelny naszej parafii, niezbędny na zakończenie remontu w Kościele pw. NMP w Gorzowie Wlkp. przy ul. Osadniczej – wymiana czwartego witraża.

Podczas spotkania, nie zabrakło ciepłych słów skierowanych do mieszkańców Łagodzina, Pani Krystyny i Andrzeja Klinkiewiczów, którzy przeprowadzają się do innej miejscowości.

Tegoroczny festyn zaliczamy do udanych. Dopisała pogoda i frekwencja. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich osób, którzy zaangażowali się w przygotowanie imprezy. Spotkamy się za rok.

Tekst: Anna Lusztak, Anna Żłobińska

Fot. Janusz Bugajny, Edyta Matlak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *